Beseda E-Bezpečí


V úterý 23. října 2018 se asi čtyřicítka zájemců z řad rodičů a pedagogů  zúčastnila avizované veřejné besedy na téma kybernetické bezpečnosti našich dětí, v podstatě i dospělých. Kpt. Pavel Schweiner z oddělení kybernetické kriminality PČR Olomouc, který je lektorem projektu E-Bezpečí, nám ve svižném tempu a velmi zasvěceným způsobem předal mnoho informací, které žádného návštěvníka nenechaly v poklidu. Besedu neformálně a spontánně zahájily děti z 5. třídy svým vystoupením na téma youtuberů, které bylo také na pořadu dne. Domů jsme odcházeli s hlavou plnou informací přinejmenším k přemýšlení… Na besedu pro rodiče budou navazovat podobné aktivity pro třídní kolektivy 6. a 7. ročníku, ohlasy ze  setkání v uplynulých letech jsou i od dětí velmi kladné.

Městu Zlaté Hory a vedoucí multifunkčního centra, paní Petře Kmínkové, moc děkujeme za poskytnutí perfektního zázemí pro tuto akci.