ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Až na jaře pokvetou … 

Na počátku tohoto školního roku jsme se s devátou třídou připojili k mezinárodnímu projektu Krokus. O co jde? 

Jedná se o projekt irské organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI), která ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze organizuje podzimní vysazování žlutých krokusů po celém světě. Křehké květiny připomínají osudy dětí, které zemřely v období holocaustu.  Projekt v naší republice trvá více než 10 let.  Každoročně se do tohoto projektu zapojuje více než 55 tisíc dětí z celé Evropy. Žlutá barva květů připomíná hvězdu, kterou musela část obyvatel nosit na svém oděvu. 

 Vysazování krokusů předcházelo seznámení dětí s životními osudy židovského obyvatelstva v období druhé světové války.  Včera, 25.10. 2023, jsme vysadili padesát cibulek a nyní budeme čekat. 

Tak až na jaře přijdete před naši školu, pořádně se rozhlédněte, protože, až pokvetou, mohou nám připomenout nejen osudy dětí v období holocaustu, ale i nutnost chránit děti ve všech dobách i režimech. 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit