ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Biologická olympiáda

V pondělí, 27.1., se konalo  školní kolo Biologické olympiády, které se zúčastnilo 15 žáků                   6. – 9. ročníku. Těžký život ve vodě – široké téma /přírodopis, zeměpis, fyzika, chemie/, ve kterém si soutěžící uvědomili propojenost výukových předmětů, a to i prakticky v jednom z laboratorních úkolů. Olympiádě předcházelo studium textu a seznámení se s rostlinami a živočichy. Součástí soutěže pak byl vědomostní test, poznávání organismů a laboratorní práce. I letos se podařilo posbírat pár perliček:

žabovník vlásčitý – žabí vlas, šnek spirálovitý – okružák ploský, motýl břeclavka – bělásek zelný,

želva ploskatá – želva bahení

Umístění:

kategorie /8.,9. ročník/: 1. místo Jana Grimová, 2. místo Terezie Bátková, Veronika Waňková, 3. místo Adéla Harazínová

kategorie /6., 7.ročník/: 1. místo Filip Bitara, 2. místo Veronika Rendová, Jakub Jurásek3. místo Oliver Beránek

Blahopřejeme!

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit