ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Dějepisná olympiáda

Víte, co je to calta, okruží či fraucimor? Co bylo úkolem purkrabího nebo co je to mluvící znak? Tyto a mnohé jiné záludnosti čekaly na žáky ve školním a okresním kole dějepisné olympiády.

Akce je určena žákům osmého a devátého ročníku. V tomto školním roce je tématem Šlechta v proměnách času. Tak milovníky historie čekala procházka středověkými a novověkými dějinami. Součástí otázek bylo bydlení, způsob života i rozdělení středověké společnosti. Školního kola (21.1. 2022) se zúčastnilo devět žáků. Úspěšní řešitelé postoupili do okresního kola.

V okresním kole nás reprezentovaly žákyně Agáta Švajdová a Veronika Rendová z osmého ročníku, z devátého ročníku pak Ondřej Zbožínek. Okresní kolo se konalo dne 22.3. 2022 v Jeseníku. Zde se museli soutěžící vyrovnat s množstvím textu, archaickým jazykem i řadou nezvyklých pojmů. Ověřili si znalost římských čísel i orientaci v historických pramenech. Jak vše dopadlo?

Obě děvčata získala pěkné dělené šesté místo, Ondřej se umístil na místě osmém. Okresního kola se zúčastnilo 25 soutěžících. Všem třem žákům gratuluji k umístění a těším se na setkání s minulostí i v běžných hodinách.

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit