ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Den Země

Když je svátek Země, tak se slaví. A jak naší Zemi popřát? Jakým dárkem ji potěšit? Posuďte sami, zda jsme se trefili do vkusu, zda se to, co jsme vymysleli líbilo a jestli jsme udělali radost. Prozradíme, že jsme se notně činili, aby se nám to vše podařilo. 21.4. se kluci a holky spolu se svými vyučujícími a asistenty vrhli do akce plnění svého dárku Zemi. Mladší žáčci uklízeli nepořádek v blízkém okolí školy, starší se vydali do různých míst ve Zlatých Horách a jeho okolí. Pokud si myslíte, že válející se odpadky jsou pouze v papírové podobě, v podobě PET lahví a plechovek od nápojů, velmi se mýlíte. Doufejme, že například volant z auta, někomu nechybí! A aby se nám to tady více zazelenalo a dobře se nám dýchalo, zasadily děti lípy. Jinou aktivitu ve formě ,,bojovky,, – vědění o ochraně životního prostředí, orientaci v terénu, třídění odpadu, či reportáže z terénu, zvolili žáci druhého stupně. Na jednotlivých stanovištích, která tvořili žáci 9. ročníku, plnili skupinky kluků a holek úkoly, mnohdy dosti nelehké. Pokud jste ten den viděli pohybující se čtveřice žáků, z nichž jeden musel mít reflexní bezpečnostní vestu – tak to byli oni. Veškerá akce byla pečlivě sledovaná a řízená pedagogy. Nutno říci, že i počasí se umoudřilo a tak si všichni ten slavnostní den užili na čerstvém vzduchu s vědomím, že odpad do přírody nepatří, že jsou všude koše, kontejnery na tříděný odpad, sběrný dvůr… a také, že je fajn se sejít mimo školu a přece se spolužáky a někteří také to, jak je prima odložit virtuální svět.                                                                                Náš počin podpořili organizátoři akce Ukliďme Česko https://www.uklidmecesko.cz/            This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.        This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.       ďme Česko https://www.uklidmecesko.cz/

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit