ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Helpíkův pohár 2019

V sobotu 11.5. proběhlo v areálu hasičského záchranného sboru Jeseník krajské kolo soutěže Helpíkův pohár. Vybraní žáci pátého ročníku si zde prověřili dovednosti v poskytování první pomoci.

Naši školu v Jeseníku reprezentovaly tři dvojice soutěžících ve složení Ester Buchtová a Dominika Turzová, Veronika Rendová a Michal Vávra, Matěj Charvát a Matěj Procházka. Každá dvojice musela ošetřit čtyři druhy zranění – bezvědomí spojené s resuscitací, popálenina druhého stupně a nevolnost, otevřená zlomenina, žilní krvácení. Vše bylo zakončeno sjezdem po laně z cvičné věže a vědomostním testem.        

Nejúspěšnější dvojicí a zároveň i vítězem se stal Matěj Charvát s Matějem Procházkou. Tito žáci budou reprezentovat naši školu v celostátním kole Helpíkova poháru ve Velkých Losinách, který je součástí známé Rallye Rejvíz. Své dovednosti zde 24. a 25. 5. poměří 30 nejlepších týmů z celé České republiky.

Všem žákům za reprezentaci moc děkujeme.

Vítězům gratulujeme a přejeme chladnou hlavu a mnoho štěstí v dalším kole.

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit