ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Když přírodověda, tak v přírodě /5.třída/

I když bylo téměř aprílové počasí, vypravili se páťáci do terénu. Jejich úkolem bylo najít příklady živé a neživé přírody. A že to jsou šikulové a šikulky, podařil se úkol splnit všem. A co se v jejich vzorníku objevilo, kromě hlíny, štěrku, květin, listů, kaštanů, javorových semen /typicky umístěných na nose :-)/, plže páskovky, ruměnice, neskutečně malé houby, pýchavky, šípků, klacíků, kůry, peříčka…? Tak například: vršek z PET lahve, nedopalek cigarety, umělohmotné brčko, kousek izolepy – a to jsme byli v parku, kde je jasně viditelný koš na odpadky :-(. Hodina uběhla velmi rychle, práci jsme zdokumentovali, prohlédli si práce všech skupin, pojmenovali organismy, které jsme neznali – těch bylo velmi málo. Kluci a holky, totiž ví! A mnozí, s kapsami plných kaštanů, se vraceli zpět. Snad nám počasí bude přát, aby mohlo být – příště zase!

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit