ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Setkání s knihou trochu jinak

Ve středu 11.1. 2023 jsme se s žáky zúčastnili programu Listování v městském kině. O co šlo? Jedná se o projekt, kdy se herci pomocí čtení a dramatizace snaží přiblížit knihy s jejich hrdiny posluchačům.

Děti z druhého stupně se takto potkaly s knihou Život k sežrání od Mikäela Olliviera. Knihou nás provedli herci Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Petra Bučková. Před očima dětí ožívaly postavy z příběhu. Tak jsme se seznámili s Benjaminem, jeho starostmi, potížemi s  láskou, kamarády i partnery jeho rodičů.  Pro většinu dětí to bylo první setkání se scénickým čtením. Myslím, že si to děti užily.  Chtěli bychom touto cestou poděkovat paní Ivanové z městské knihovny za zorganizování Listování. Možná někoho tyto příběby přivedou do městské či školní knihovny a objeví kouzlo knih.

 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit