ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Školní kolo dějepisné olympiády

Víte, co je to čamara, pavéza či iluminace? Tyto a jiné záludnosti čekaly na žáky ve školním kole dějepisné olympiády. To se konalo 30. listopadu 2023.  

Soutěž je určena žákům osmého a devátého ročníku. Letos je tématem „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” Soutěžící pracovali s historickými texty, s mapami i obrázky. Test prověřil jejich schopnost porozumět středověkému textu. Žáci museli vyčíst z mapy řadu údajů, poradit si s výstrojí a výzbrojí rytíře nebo určit typ středověké stavby s jejími znaky atd.

Pro postup do okresního kola bylo potřeba získat alespoň šedesát procent bodů, a to se podařilo dvěma žákům. Ti ve školním kole získali více než 80 procent ze sta. Oba chlapci, Matěj Procházka z devátého a Vojtěch Zourek z osmého ročníku, nás budou reprezentovat v okresním kole, které proběhne v polovině ledna 2024 v Jeseníku. Chlapcům gratulujeme a přejeme pevné nervy v okresním kole. 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit