ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Upozornění pro rodiče – nápoj PRIME

Vážení rodiče,

v poslední době jsme zaznamenali, že se mezi našimi žáky, a to hojně i na I. stupni, objevuje populární nápoj značky PRIME. Tento trend je značně znepokojující, neboť PRIME není pro děti ani mládež vhodný, a my vás proto chceme informovat o rizicích, která jsou s jeho konzumací spojena.

Zdůrazňujeme, že za propagací nápoje PRIME stojí influenceři, jako jsou například Logan Paul a KSI. Jejich popularita a vliv na mladé lidi patří mezi důvody, proč je PRIME mezi mladistvými tak oblíbený. PRIME se tak pro děti stává „značkou jakési výjimečnosti“, jeho cena se mnohdy šplhá až k 200 Kč.  Nápoje jsou i v našem městě běžně dostupné. Bohužel, většina dětí a mladistvých nevyhledává informace o tom, jaké mohou být důsledky konzumace takových nápojů.

Nápoj PRIME se prodává ve dvou variantách.

První je energetický nápoj, který obsahuje až 200 mg kofeinu (prodává se v plechovce). To je větší množství než ve dvou běžných energetických nápojích a pro děti a mladistvé je tento obsah kofeinu nevhodný a může být i nebezpečný.

Druhá varianta, označovaná jako Hydration, je prezentována jako „hydratační“ nápoj (prodává se v plastových lahvích). Ve skutečnosti ale jde o nápoj určený sportovcům a k jeho konzumaci by měly být oprávněny pouze osoby starší 18 let. Obsahuje totiž L-isoleucin, l-valin, l-leucin, které nejsou pro děti vhodné.

Prosíme vás, abyste dávali pozor na to, co vaše děti konzumují, a pokud je to možné, omezili jejich přístup k nápojům PRIME. Je důležité, abyste s vašimi dětmi diskutovali o potenciálních rizicích spojených s konzumací tohoto nápoje i ostatních energetických drinků a směřovali je k hledání zdravějších alternativ. Vaši snahu podporujeme a s dětmi o rizicích také debatujeme.

Děkujeme Vám za vaši pozornost a za vaši spolupráci na zajištění zdraví a bezpečnosti vašich dětí – našich žáků.

Mgr. Daniela Strečková, metodička prevence

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit