ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Canisterapie ve speciální třídě

Určitě jste již mnozí tento pojem už někdy slyšeli. Canisterapie je označený způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka (neboli léčebný kontakt psa a člověka). Pes je nejen výborným společníkem, ale také výchovným prostředkem. Canisterapie přispívá k rozvoji jemné a hrubé motoriky, podněcuje verbální a neverbální komunikaci, orientaci v prostoru, zvyšuje motivaci podílet s na vlastním léčebném procesu, zlepšuje interakci s blízkými osobami a má mnoho dalších pozitivních vlivů.

Ve středu 23.3.2022 navštívila naši speciální třídu Mgr. Eva Martinková, speciální pedagožka, která se se svými pejsky věnuje canisterapii již přes 15 let. Děti se s pejsky nejdříve seznámily a po té se aktivně zapojily do všech činností (vyzkoušely si pejsky učesat, dát jim povel a odměnit je pamlskem, poslechnout si tlukot psího srdce aj.).  Pro děti to byl opravdu velký zážitek!!! Mnohokrát děkujeme Mgr. Evě Martinkové za příjemně prožitý den a těším se zase někdy.

 

 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit