ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Geologická olympiáda – krajské kolo

Vyznáte se v minerálech a horninách? Poznáte, který živočich či rostlina zanechali v hornině svůj otisk a ve kterém období oba organismy žili? Víte, v jaké krystal.soustavě krystalizuje například pyrit, jakými směry se pohybují lit.desky, jaké jsou hornotvorné procesy a umíte se orientovat v geolog.mapách? A věříte, že se o Zlatých Horách píše a mluví ve Vlastivědném muzeu v Olomouci? Tak to je jen střípek z toho, co ví Ondra Zbožínek /9.B/ s Agátou Švajdovou /8./, kteří reprezentovali v pondělí, 4.4.2022, okres Jeseník v krajském kole Geologické olympiády, které se konalo již v předem uvedeném muzeu. Soutěžního klání se účastnili žáci, které zajímá geologie a baví je krásy neživého světa.  V náročné soutěži obstáli naši žáci velmi dobře. Ondrovo 5. místo a Agátino velmi úspěšné zapojení /s příslibem opakování v příštím roce/ svědčí o jejich zájmu, umu a vůli vzdělávat se. Můžeme být právem na oba pyšní!  Věříme, že Ondra, který je na startu své další školní kariéry, bude v Geolog.olympiádě pokračovat, ale to už v barvách jiné, navíc střední školy. Děkujeme mu za několikaletou účast a zájem o tuto soutěž a reprezentaci školy.

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit