ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Dějepisná olympiáda

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 se konalo školní kolo dějepisné olympiády. Soutěž je určena žákům osmých a devátých ročníků. Každoročně je vybráno nějaké období nebo událost z českých či světových dějin, ke které se vztahují jednotlivé úkoly. V letošním školním roce je tématem Československo mezi lety 1945–1992. Pro účastníky to znamenalo ponořit do moderních dějin, nastudovat si události z let minulých a snažit se porozumět období, které poznamenalo životy miliónů lidí. Možná právě proto se školního kola zúčastnili pouze dva žáci. Kritériem pro postup do dalšího kola bylo získání alespoň 60 % správných odpovědí. Oba účastníci si s tématem poradili skvěle. Je nutno dodat, že tématu Československa po roce 1945 se věnujeme ve výuce až druhé polovině devátého ročníku. Tudíž veškeré informace museli oba získat samostudiem.

O kdo měl tolik kuráže? Jedná se o Matěje Procházku z osmého ročníku a Agátu Švajdovou z ročníku devátého. Oba nás budou reprezentovat v okresním kole v Jeseníku, které proběhne v polovině ledna 2023. Matěj i Agáta si zaslouží velký respekt a gratulaci.

 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit