ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Kolik je cukru v COCA COLE?

Tak tuto otázku jsme si spolu se sedmáky položili ve výuce předmětu Výchova ke zdraví. Zrovna jsme probírali cukry a zajímalo nás, jak moc sladké jsou nápoje, které pijeme. Žáci si přinesli etikety a obaly od oblíbeného pití a vyhledali hodnoty, které se týkají cukru. Společně jsme pak sestavili přehled, podle kterého jsme pak mohli množství cukru přepočítat na kostky. Tím to ale zdaleka nekončilo, protože pak se děly divy. Do průhledného kelímku jsme ,,nalžičkovali,, patřičné množství cukru. Určitě si dokážete představit, jak se mnohým klukům a holkám protahovaly tváře a úsměv to rozhodně nebyl. Tak jen si přejme, aby si sedmáci vzpomněli na ten cukrem naplněný kelímek, až budou dávat k ústům to úžasně sladké pití :-). Chudáci nejen zuby :-(…

  

zdroj obrázků: https://www.bezpecnostpotravin.cz/UserFiles/publikace/6-7_nahled_1.pdf

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit