ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Volby – projektová výuka v deváté třídě

Když volby, tak i u žáků v deváté třídě. A i když ještě volit nemohou, vyzkoušeli si deváťáci to, co je čeká – mít volební právo: jít volit nebo být zvolen. Vzali to od vytvoření politické strany a jejího programu, přes logo, heslo, volební lístek a předvolební kampaně. Posledně uvedená aktivita nabízela diskuzi, které se, zvláště někteří, velmi rádi ujali. Kluci a holky se zaměřili na chod našeho státu, komunální volby jsme nechali přece jenom dospělákům. A jaká problematika se ve volebním programu objevila? Tak například: zavedení dobrovolnosti ve výuce druhého cizího jazyka, zpřísnění trestu za násilí na ženách, zlevnění cen za el.energii, bezplatná zdravotní péče a poskytování některých hygienických potřeb zdarma, výstavba bytů, nezvyšování věku při odchodu do star.důchodu, nový systém při ověřování nároku na soc.dávky, stipendia a psycholog na školách, nezvyšování daní…

Po následném obdržení hlasovacích lístků a volebním aktu pak došlo ke zveřejnění výsledků – těch využijí deváťáci v informatice/práce s údaji, statistika, tvorba grafu/. Tak doufám, že se nám tato škola hrou vyplatila!

   

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit