ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Lyžařský výcvik na běžkách

Po několika letech se letos podařilo uskutečnit běžkařský výcvik téměř v plném rozsahu, i když poslední den jsme nakonec raději zvolili pěší výlet. Ale vezměme to od začátku. Kromě slibného počasí a stavu sněhové pokrývky byl letos i poměrně velký zájem ze strany žáků – nakonec jich sice výcvik zahájilo 19 z původně přihlášených 24, ale i to bylo poměrně dost. V dalších dnech se ovšem počet účastníků snižoval až k 11 poslední den…

První 3 dny, od středy do pátku, bylo krásně a po upravených stopách byla radost jezdit. Procvičovali jsme jízdu ve stopě, ale i sjíždění z kopečka k tůňce, do které se naštěstí nikdo netrefil. Přes víkend bylo hodně teplo, takže sníh hodně povolil, a protože se pře noc na pondělí zase ochladilo, čekal na nás velmi tvrdý povrch a nepříjemný silný vítr. To vedlo ke zkrácení pondělního výcviku a rozhodnutí, že v úterý necháme lyže doma (nebo ve škole) a vyrazíme pěšky. Prošli jsme se opravdu důkladně – nejprve k Mechovému jezírku a potom jsme sešli kolem mlýnů až do Zlatých Hor – podle měření paní učitelky Krätschmerové to bylo něco přes 16 km.

Cestou od Mechového jezírka si nás dokonce natočila Česká televize do reportáže o řádění kůrovce🙂 a několik dalších fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit