ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

NA PALUBU!

NA PALUBU! To bylo heslo, které se vinulo celým výletem našich pruhovaných námořníků z 1. A. Na cestu jsme se dlouho připravovali. Trénovali jsme počítání, aby se nám nikdo neztratil, zdokonalovali jsme cestování hromadnou dopravou – s naším heslem „baťůžky na břušky“ jsme byli velice skladní a do autobusu i do vlaku jsme se krásně vešli i s ostatními cestujícími. 

V úterý 14. 6. 2022 jsme vyrazili autobusem do Jeseníku, prošli si centrum a na náměstí se nasvačili – však víte, svačina je na výletě skoro vždy to nej… Dalším autobusem jsme se přesunuli do lázeňského areálu. Když vystoupíte přímo před cukrárnou, je plán úplně jasný – zmrzlina!
 

Teď je zapotřebí získanou energii rychle využít – k tomu se nejlépe hodí lanové centrum a super klouzačky. Nahoru, dolů, nahoru, dolů – energií je ale potřeba i trochu šetřit. Takže naobědvat, zchladit nožky a ruce před 4,5 km putováním do dalšího přístavu, kterým jsou Jeskyně Na Pomezí. Cesta nám rychle ubíhala a bylo nám divné, že jdeme tak dlouho a hora Praděd putuje stále s námi 🙂

   
  

Vše jde podle plánu a po druhé hodině jsme již na místě – teď se těšíme na nákupy suvenýrů, na odpočinek a občerstvení, protože prohlídku jeskyní máme až v 15:00. Naštěstí všichni stihli najít ten nejlepší dárek pro všechny své blízké a dokonce se nám povedlo dovézt je všechny až domů. V jeskyních se nám moc líbilo, což dokazovaly také naše všetečné otázky. A kdyby některým odvážným námořníkům nemrzla kolena v kraťasech, byli bychom tam asi dodnes 🙂

   

Teď už jen dorazit zpět na nádraží a nasednout do vlaku směr Mikulovice. A pro někoho to bylo opravdické „poprvé“. I když jsme dvakrát přestupovali, nikoho jsme neztratili a jízdy jsme si parádně užili.

Už jsme skoro v cíli naší plavby, ale co v Mikulovicích s volnou hodinou před odjezdem domů? To je jednoduché – to takhle jdete z vlaku na autobus, čtete si nápisy na obchodech (a to my prvňáci už parádně umíme) a najednou vidíte: Přístav… Restaurace Na palubě… Ale to je náhoda, to se hodí, nešel by se třeba někdo zeptat, jestli nemají volná místa u stolu pro 17 unavených námořníků? I šel – chopili se toho Verča a Paťa a vyšlo to! Na Palubě už nás čekal pan majitel – kapitán a poslední překvapení předčilo všechna naše očekávání. Na terase pro nás byla připravena námořnická párty – všichni u jednoho stolu, tak jako plujeme společně na naší třídní lodi, pro každého výborná malinová domácí limonáda a čtvrtka pizzy! Na žádné párty nechybí muzika – tu jsme si ale obstarali sami a naposledy jsme si zazpívali naši námořnickou písničku.
Únava byla rázem ta tam, energie zase na rozdávání a o veselé příhody chlapců po návštěvě WC taky nebyla nouze. Vůbec nám nebylo divné, že šli během půl hodinky třikrát 🙂 Ti, co pánské toalety v této restauraci znají, ví své. A kdo neví, tak trefovat míček do branky v pisoáru je přece nejlepší zábavou celého výletu! Ale vážně – moc děkujeme za připravenou hostinu i ochotu pana „kapitána“ zahrát s dětmi tak trochu divadlo. Do poslední chvíle totiž i rodiče vydrželi a dětem nic neprozradili.

   

A teď už jen stihnout autobus domů, což se nám povedlo. Všichni zvládli celý den obdivuhodně a my dvě s paní asistentkou Evou jsme na naše děti moc pyšné. K mému překvapení jsme se na druhý den sešli úplně všichni a povídáním zážitků o výletu jsme strávili skoro celý den. Moc jsme si náš den užili – tak zase za rok, námořníci!

 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit