ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Po stopách zlata – pěšky i na kole

V úterý 13. září 2022 došlo v areálu Zlatokopeckého skanzenu ke slavnostnímu otevření nově označených turistických tras a cyklotras.  Trasy propojují města Zlaté Hory a Glucholazy a nabízí turistům i cykloturistům krásné výlety. Holky a kluci ze sedmé třídy u toho nemohli chybět!

Den byl zahájen závodem dětí 7. třídy ze Zlatých Hor a žáků podobné věkové kategorie z Glucholaz. Jak se závodilo? K dispozici byly koloběžky. Děti si nejprve vyzkoušely ,,stroje“, na kterých měly závodit. Důležité bylo i prozkoumání trasy, zvláště pak velmi záludné zatáčky, kde docházelo i k vytlačování soupeřů. Závod byl velmi napínavý a velmi se povzbuzovalo! Soutěžící se postupně vyřazovali, až nakonec zápolili ti nejrychlejší. Medailové pozice byly odměněny cenami. Z našich řad uspěli Linh, Hela a Karolina, dále to byli Stázka, Maksym a Viktor, moc jsme jim to přáli, bojovali statečně! Pro všechny účastníky bylo připraveno pohoštění. Počasí nám přálo a po závodech se někteří věnovali hledání hub – na zpáteční cestě tak nesli docela těžkou krabici. Den jsme si skvěle užili!

    

   

   

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit