ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Projektové dny 50. výročí školy v roce 100. výročí republiky

Ve dnech 25. a 26. října proběhly projektové dny k 50. výročí školní budovy na Wolkerově ulici a 100. výročí vzniku samostatného Československa. Kromě prvňáčků žáci tyto dva dny pracovali v mezitřídních skupinách, které se zabývaly buď historií naší školy, nebo našeho státu (nebo obojím). Někteří si vyzkoušeli, jak vypadala výuka v minulosti, jiní pátrali po budovách, v nichž byla dříve naše škola. Jedna skupina se zabývala sportovními úspěchy, další nacvičovali spartakiádu nebo se učili uzly (Pionýr) či morseovku (Branná výchova). Vznikly také dva modely školy – jeden ukazuje, jak škola vypadala při slavnostním otevření, na druhém je vidět, jak vypadá nyní. Jedni se zabývali různými čísly, jiní možnostmi cestování v rámci výuky, k naší radosti přijali pozvání i pamětníci.

Šířku témat nejlépe ukazuje, co bylo pro žáky nové:

 • nácvik sestavy
 • plynové masky
 • dřevěná pouzdra
 • počet schodů, dveří a oken
 • interaktivní podlaha
 • trojúhelník na vlajce
 • kolik se tady vystřídalo učitelů
 • že měl pan Schejbal vlasy
 • co je to pionýr
 • uzly, dračí smyčka
 • skoro všechno
 • počítačová učebna
 • že do  Londýna je to 1 503 km
 • sázení lípy
 • že jsem se ptal lidí na otázky
 • spolupracování
 • že škola byla postavena 1968
 • jaké stroje byly ve škole dříve
 • že škola se otevřela v prosinci
 • dost jsem se dozvěděl o historii sportu
 • naučil jsem se dvojtakt
 • kino byla tělocvična
 • že jsme toho tolik vynalezli

 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit