ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Školní kolo dějepisné olympiády

         V pátek 22.11. 2019 se na naší škole uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, která je určena žákům osmých a devátých tříd. Dlouhé století se loučí , tak znělo letošní téma, které zahrnovalo období mezi lety 1880 – 1920. Soutěžící se museli vypořádat s otázkami jednak z českých, jednak ze světových dějin. Součástí testu byla práce s mapou, doplňování chybějících slov do úryvku románu, přiřazování jednotlivých událostí atd. Soutěžící museli prokázat znalost cizích slov, letopočtů i dějinných souvislostí. A jak tedy klání dopadlo?

Vítězem školního kola se stal Tibor Klohna, žák 9. ročníku, který naši školu bude reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční v Jeseníku. Gratulace patří nejen Tiborovi, ale všem, kteří se školního kola zúčastnili, udělali velký kus práce a jen stupínek jim chyběl k postupu do okresního kola. Za organizátory H. Výtisková

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit