ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Volejbalové turnaje děvčat a chlapců

Tradiční školní turnaje se letos hrály během posledního dubnového týdne. Holky hrály o Putovní sako poosmnácté, takže turnaj je vlastně plnoletý. 🙂 A kluci hráli o Zlaté trenýrky dokonce podvacáté – pěkné jubileum.

 

Původní termín – přelom března a dubna – byl volejbalově optimální, třeba družstva z okresu Bruntál si ráda testovala formu před svým okresním kolem. Jenže bylo čím dál komplikovanější kličkovat mezi Velikonocemi, závěrečnými testy v Polsku a příjmačkami na SŠ u nás, v posledních letech jsme s termíny dost hýbali. A letos hrála Osoblaha dokonce den po krajském kole.

O sako se hrálo v úterý 24.4. v Paczkově, kde je výborná spolupráce s Gminnym Centrem Sportu i Rekreacji. Devět družstev bylo rozlosováno do dvou skupin a na třech hřištích se podařilo nebývale rychle odehrát zkrácené zápasy první fáze turnaje. Potvrdilo se, že favority budou Přerov, Nysa, Paczków a Kopřivnice. V play-off nedošlo k žádnému překvapení, našemu družstvu patří konečné 6. místo a parádním vyvrcholením celého turnaje bylo skvělé a herně velmi kvalitní finále mezi Nysou a Přerovem, které vyhrál polský tým. Výsledky turnaje. Nás reprezentovala sestava: Adéla Brňáková, Zuzka Hefková, Katka Gotthardová, Radka Gotthardová, Bára Kahounová, Sofja Klopcová, Natka Kotasová a Bea Závěšická.

 

O trenýrky se hrálo o dva dny později v naší tělocvičně. Bohužel jsme letos nedokázali poskládat chlapecké družstvo. Zúčastnila se čtyři družstva, což byl na jednom hřišti v podstatě optimální počet. A turnaj byl vyrovnaný jako snad nikdy. Myslel jsem si, že se trenýrky po osmnácti letech vrátí do Česka, ale Kopřivnice se během turnaje začala utápět ve vlastních problémech. A Osoblaha, která vyhrála základní část, ve finále po prvním setu s velkým zvratem a nesmírně vyrovnaném druhém setu prohrála s Głuchołazy. Výsledky turnaje.

 

Tomáš Novotný

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit