ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Čekání na Ježíška

Letos si čekání na Ježíška v naší 3. A zpříjemňujeme zase trochu jinak. V adventním kalendáři máme na každý školní prosincový den připravený nějaký zábavný, někdy i záludný úkol. Mohli jsme tak zažít třeba výměnu rolí, kdy dětem paní učitelka vyká a děti mohou tykat, oslnivý den jsme strávili se slunečními brýlemi na očích (naštěstí zrovna svítilo ostré slunce), tvořili jsme básničky a později pokřiky o naší třídě, psali jsme opačnou rukou, užili jsme si ponožkový den, ve výtvarné výchově jsme drželi bobříka mlčení a to včetně zadávání tématu a techniky obrázku malovaného ve dvojicích, společně s ostatními třídami jsme se zapojili do vánočního dne imunity… Zatím vrcholem naší zábavy a fantazie byl včerejší den bez aktovek. Děti se tak ve třídě objevily s kufry, igelitkami, proutěným košíkem, kbelíkem, sportovními taškami a batohy nebo babiččinou nákupní taškou na kolečkách.

A proč to všechno? Třeba proto, že se každý den můžeme na něco nového těšit, vytváříme si veselou adventní náladu, učíme se „přinést informaci domů“ a to bez upozorňování nebo zapisování do úkolníčku, nebo jdeme s kůží na trh a nestydíme se před ostatními „být občas jiní“… Přitom všem stihneme pracovat jako by se nechumelilo a protože s dobrou náladou jde všechno lépe, jde nám vše tak nějak snadněji. Taky se navzájem hodně podporujeme a vytváříme si hezké vzpomínky na společně strávený čas. Čekání na Vánoce nám letos uteklo opravdu rychle.

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit