ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Preventivní práce Policie ČR

V průběhu měsíce března nás několikrát navštívil pan Stanislav Poskočil z Obvodního oddělení PČR ve Zlatých Horách. Se všemi žáky 2. – 5. ročníku postupně uskutečnil interaktivní program, který měl za cíl seznámit děti s prací policie a s důsledky některých projevů rizikového chování.

Děti byly do čtyřhodinového programu zapojeny aktivně a mohly si vyzkoušet nejrůznější situace na vlastní kůži. Zjistily, jak těžké je vytvořit identikit zlé čarodějnice, která nám nenápadně ve třídě odcizila nádobu s dobrotami. „Policejní hlídka“ dostala za úkol vysledovat zloděje v prostorách školy a byla úspěšná – odměna byla zpět ve třídě. Každý z nás si domů odnesl svůj otisk prstu. Překvapením bylo také zjištění, co s naším dechem způsobí pralinka nebo ústní voda. Děti si vyzkoušely svou obratnost a rychlost, chůzi po „živém přechodu pro chodce“, prohlédly si vybavení policisty aj.

Za přípravu a realizaci programů panu Poskočilovi moc děkujeme – strávil u nás dohromady více než 20 hodin, na což je u našich žáků potřeba hromada energie. Ta nechyběla, stejně jako nadšení pro práci s dětmi. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit