ZŠ Zlaté Hory

Základní škola Zlaté Hory

Místo setkání v jídelně – opět po roce

Vážení rodiče,

zdá se, že zakládáme novou tradici – místo setkání v jídelně tento „dopis“, ke kterému přikládám aktuální fotku našeho pedagogického sboru.

Úvodem bych Vám chtěla všem poděkovat za spolupráci a podporu v průběhu loňského školního roku – bez Vás bychom to opravdu nezvládli.

Rozhodla jsem se, že si vezmu k ruce svůj loňský „proslov“ a srovnám, jaká byla očekávání a jaká skutečnost.

Nejprve distanční výuka – té jsme si tedy užili. V dotazníku, který jste na konci roku vyplňovali nejen Vy, ale i Vaše – naše děti a my, učitelé, se často opakovalo: “Zvládli jsme to, ale stačilo.“ A všichni doufáme, že to tak bude, že nás už žádné dlouhodobé zavření škol nečeká.

Uvítali jste možnost zapůjčení tabletů, s využitím MS Teams jsme se nedostali tak daleko, jak jsme doufali. V Bakalářích postupujeme dál, letos jsme zavedli elektronické třídní knihy, s žákovskými knížkami zatím váháme – ani Vy jste nebyli o jejich užitečnosti zdaleka přesvědčeni.

Výuky plavání jsme stihli malinko, letos zahajujeme ve čtvrtek 16. září a zase doufáme, že budeme pokračovat až do konce 2. prosince.

Lyžařský výcvik v minulém školním roce bohužel neproběhl, i když sněhové podmínky byly ideální. Letos se tedy opět pokusíme (sjezd v Dolním Údolí, běžky na Revízu) a budeme doufat.

Soutěže se nakonec nějaké rozběhly, vědomostní byly většinou stejně jako výuka distančně, sportovní nebyly v podstatě vůbec. Distančně proběhla i recitační soutěž Dětská scéna, kde místo dětí soutěžila natočená videa…

Co dalšího jsme v uplynulém roce stihli?

Dokončili jsme projekt Šablony II, v rámci kterého například naši žáci byli v Planetáriu Ostrava, byly vyrobeny stoličky pro zlatohorské nádraží, proběhly projektové dny v družině, učitelé učili tandemově a vzdělávali se a žáci měli možnost doučování. V rámci navazujících Šablon III jsme zřídili funkci školního speciálního pedagoga, pokračuje školní asistent a plánujeme projektové dny.

Školu stále dovybavujeme v oblasti IT, finišuje oprava 3. pavilonu (rozvody vody a sociální zařízení), školní jídelna má novou podlahu.

V minulém týdnu jsem Vás informovala, že uvidíme, zda budou v jídelně na výběr 2 obědy nebo bude jenom jeden. V tomto a minulém týdnu (1. – 10. 9.) jsme dva obědy vyzkoušeli a zjistili, že v případě většího počtu obědů č. 2 je výdej velmi pomalý, takže po dobu platnosti opatření, zejména zákazu samoobslužného výdeje, bude pouze jeden oběd.

Zatím bohužel nemáme žádné bližší informace týkající se provozu školy po 10. září, čeká se na výsledky testování ve čtvrtek a teprve potom bude rozhodnuto, jak budeme pokračovat.

Na stránkách školy můžete najít informaci SRPŠ, stejně jako shrnutí výsledků dotazníků k distanční výuce.

Těšíme se na další spolupráci (nejen) v letošním školním roce.

Mgr. Jitka Novotná, ředitelka školy

 

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny
RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit